از زمانی که جامه را راه اندازی کردیم یعنی از 1398 تا به امروز برنامه بلند مدتی برای رونمایی از نسخه جدید در سال 1400 داشتیم اما امسال به خاطر شرایط مناسب تصمیم گرفتیم برنامه را کمی جلو تر بندازیم.

اما قبل از هر چیز بیایید در مورد چرایی اینکه جامه را تغییر دادیم صحبت کنیم.

چرا تصمیم به رونمایی از نسخه جدید گرفتیم

یکی از اصلی ترین دلایل پایان پشتیبانی سازنده قالب بود و این قالب عملا دیگر با افزونه ها و ویژگی های جدید وردپرس سازگار نبود. همچنین این قالب را تا حد ممکن ویرایش کرده بودیم و در زمان آپدیت های کوچکش مجبور بودیم هر بار تغییرات گسترده ای انجام دهیم تا مجدد ظاهر و امکاناتمان را به قالب اضافه کنیم.

همین موضوع باعث شد تا تصمیم بگیریم از پلتفرم جامه رونمایی کنیم. برای اولین بار سیستمی که بخش های زیادی از آن را به صورت اختصاصی و البته بر پایه نسخه جدید وردپرس طراحی کردیم.

روند طراحی پلتفرم جامه چطور بود

از آنجایی که مشابه تمام کسب و کار های کوچک نمیتوانستیم برای این بخش هزینه و زمان زیادی داشته باشیم پس قبل از هر چیز نسخه فعلی قالبمان را آنالیز کردیم. یکی از این ابزار های جذاب Hotjar بود. سرویس که به شما کمک میکند تا رفتار کاربر را ذخیره کنید.

به کمک این سرویس موارد زیادی را متوجه شدیم و تصمیم گرفتیم همگی را اصلاح کنیم. مثلا متوجه شدیم کاربران از دکمه های شبکه های اجتماعی زیاد استفاده نمیکنند. پس تصمیم گرفتیم به جای هدر آن ها را به فوتر منتقل کنیم.

و یا اینکه نرخ تعامل کاربران با سایدبار کمتر از 1 درصد است که همین موضوع باعث شد تا سایدبار را حذف کنیم و کاربردش را مقداری تغییر دهیم.

روش فعالیت جامه تغییر کرد

در نسخه جدید جامه 2 بخش جدید با نام آکادمی و آکادمی پلاس راه اندازی کردیم. در بخش آکادمی آموزش های روزانه و البته به صورت رایگان قرار داده می شود. 

بخش دیگر اما آکادمی پلاس است. جایی که آموزش های پریمیوم را می توانید خریداری کنید. این آموزش ها به شکلی جامع تر تهیه شده اند و تمام بخش های مختلف یک موضوع را در این آموزش ها وجود دارد.

پاداش برای گزارش باگ

هر سیستم جدیدی ممکن است باگ های خاص خودش را داشته باشد. در صورتی که باگی در جامه پیدا کنید و آن را از طریق بخش تیکت گزارش دهید پاداش خواهید گرفت.

این پاداش ها میتواند به صورت نقدی و یا دوره های آموزشی و انواع هدایای دیگر باشد.

یک دیدگاه ارسال کنید

خوشحالیم که دیدگاه خود را ارسال می کنید. چند نکته را در نظر داشته باشید.
1. دیدگاه شما حتما مرتبط با این محتوا باشد.
2. هیچ :)

جهت ثبت دیدگاه باید وارد شوید

دیدگاه های کاربران

دیدگاهی وجود ندارد