رازهای وجود دارند که قرار نیست برای همیشه پنهان بمانند. با احترام به تمام مدرسین بازاریابی و کسب و کار تصمیم داریم این موارد را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

نگفتن این موارد توسط آن‌ها دلیل بسیار مهمی دارد. کاهش فروش بسیار بالا به این خاطر که ممکن شما به عنوان یک خدمات گیرنده به دنبال رقبای آن‌ها بروید. مثلاً زمانی که برای خرید ملکی به یک بنگاه املاک می‌روید کمتر پیش می‌آید بشنوید که ملک جالبی نیست. همسایه‌های خوبی ندارد و ….. در اصل تا می‌توانند از ملک تعریف می‌کنند.

حقایق پشت پرده همیشه مانع فروش خواهند بود. پس با جامه همراه باشید تا حرف‌های تبلیغاتی این روز ها را بررسی کنیم.

1- اگر دوست داری موفق شوی ریسک کن

چرا حتماً باید سرمایه و زندگی خودتان را برای رسیدن سریع به موفقیت بر باد دهید. آن هم درست زمانی که 99 درصد کسب و کارها در همان سال اول شکست می‌خورند. افراد بسیار زیادی وجود دارند که به خاطر همین طرز فکر امروز ورشکسته و بدهکار هستند.

با سرمایه‌ای به اندازه تمام آنچه در زندگی داشته‌اند وارد شدند اما امروز زیر صفر هستند و تمام تلاششان برای رسیدن به صفر است.

در اصل ریسک کردن آداب خاص خود را دارد. مثلاً اگر ما در جامه بخواهیم 1 فاکتور آن را به شما آموزش دهیم این است که هیچ وقت روی بیشتر از 10 درصد از دارایی خودتان ریسک نکنید.

2- با سرمایه کم نمی توانی کسب و کار آنلاین راه اندازی کنی

برای راه‌اندازی هر کاری قطعاً به سرمایه نیاز است. اما درصورتی‌که در شروع کار هستید به اندازه همان قدم اولتان روی کارتان سرمایه گذاری کنید. این موضوع را با ذکر مثالی برای شما بیشتر توضیح می‌دهم.

مثلاً زمانی که قصد دارید در یک مسابقه اتومبیل رانی شرکت کنید قبل از آن نیاز به تمرین دارید به این خاطر که یک مبتدی هستید. به عنوان فرد مبتدی قطعاً نباید با خودروی 1 میلیاردی تمرین کنید چون احتمال تصادف شما در زمان تمرین بسیار بالاست. پس با خودرو دست دوم بسیار ارزان شروع می‌کنید.

در مورد کسب و کار هم همین موضوع صدق می‌کند. برای شروع با حداقل هزینه‌ها شروع کنید و تا جایی که می‌توانید باید هزینه‌های خود را کاهش دهید. مثلاً در صورتی که تمایل دارید وب سایت راه اندازی کنید در صورت امکان از سیستم سایت ساز وردپرس و افزونه‌های وردپرسی و قالب‌های وردپرسی استفاده کنید تا کمتر هزینه کرده باشید.

از تبلیغات برای شروع کار بپرهیزید و بیشتر روی ارائه خدمات با کیفیت و تولید محتوا توسط خودتان تمرکز کنید.

3- من انسان موفقی هستم و به همین دلیل به آموزش ها و مشاوره های من نیاز داری

اول اینکه از کجا مشخص است دقیقاً آن شخص انسان موفقی است. بالا بودن تعداد اعضا و فالوور ها قطعاً نشانه این موضوع نیست چون می‌توانید با مقداری پول فالوور بخرید و تبلیغ کنید اما موفقیت خریدنی نیست. پس شخصی که تمایل داریم از او دوره‌ای را خریداری کنیم دقیقاً آیا خود او به اهداف دوره‌اش رسیده است؟

مثلاً فرض کنید که دوره آموزشی آشپزی خریداری می‌کنید. خب قطعاً مدرس دوره خودش باید یک آشپز فوق حرفه‌ای باشد که دست‌پختش در شهر معروف باشد. به همین دلیل, افرادی که در این حوزه‌ها کار می‌کنند قبل از هر چیز باید ببینید چه مدارکی از موفقیتشان دارند.

مثلاً توانسته‌اند سود چه شرکت واقعی را افزایش دهند یا کدام کسب و کارهای واقعی امروزی محصول کارشان است.

توجه داشته باشید وقتی از شرکت و کسب و کار واقعی صحبت می‌کنیم منظور موارد به نام و قابل اعتماد است. نه کلیپ‌هایی که در آن شخص اعلام می‌کند من در دوره شخص فلانی شرکت کرده‌ام و ثروتمند شدم.

4- سریع شروع کن

قبل از هر چیز اگر کتاب نمیخوانید پس هیچ وقت کسب و کار راه اندازی نکنید. اما اگر کتاب میخوانید (که برای شما خوشحالم) مرحله دوم آن کسب تجربه است. تا زمانی که نتوانسته اید در زمینه ای که تصمیم دارید کسب و کار خود را شروع کنید حداقل 1 سال برای دیگران کار کنید خودتان دست به راه اندازی نزنید.

یک راز موفقیت : در هر زمینه ای که دوست دارید کسب و کار راه اندازی کنید حداقل 1 سال در همان موضوع برای کسی کار کنید. تجربه به مراتب از آموزش و پول با ارزش تر است.

کائنات و کسب ثروت و موفقیت

5- به هر چیزی فکر کنی و آرزو کنی کائنات آن را برای تو فراهم می کند

دوره موفقیتی را اتفاقی تماشا کردم که در آن توضیح می‌داد همیشه بزرگ فکر کن و آرزو کن. چرا به دنبال پراید باشی وقتی می‌توانی برای بنز آرزو کنی. به میلیارد فکر کن و قطعاً کائنات آن را برای تو فراهم می‌کند.

در این مورد کمی رک باشیم.

کائناتی وجود ندارد. دنیا مزرعه ایست که هر آنچه را بکارید درو می‌کنید. چه چیزی در زندگی کاشته‌اید که امروز انتظار برداشت میلیاردی را دارید؟ اصلاً با کاشتن آشنایی دارید؟ قبل از هر چیز باید واقع بین باشیم.

6- در آموزش ها نکات جدید آموزش داده می شود

هیچ‌چیز جدیدی در دنیا وجود ندارد. به هر موضوعی که فکر کنید یک نفر از 7.5 میلیارد انسان روز زمین قبلاً در مورد آن صحبت کرده است. و معتبرترین این صحبت ها را فقط در کتاب‌ها می‌توانید پیدا کنید نه ویدیوهای آموزشی.

جالب است بدانید معتبرترین سایت‌های دنیا زمانی که قصد دارد اعلام کنند مقاله سایتشان خیلی با کیفیت و معتبر است منبع مقاله را کتاب معرفی می‌کنند.

دلیل این موضوع این است که کتاب‌ها نمی‌توانند به سادگی چاپ شوند. حتماً باید در پس آن‌ها مطالعه و دلایل علمی فراوانی باشد. پس از همین حالا هر 2 هفته حداقل 1 کتاب در موضوع تخصصتان بخوانید. بعد از 1 سال زمانی که 30 کتاب خوانده‌اید به خودتان نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که انسان قبلی نیستید.

نتیجه: پس در این شرایط چه کاری انجام دهیم؟

اگر تمایل دارید کسب و کار راه اندازی کنید پس باید آموزش ببینید و کتاب بخوانید. سعی کنید کمی تجربه را از طریق کار کردن در همان زمینه پیدا کنید. مثلاً هر مدیر کسب و کار آنلاینی باید در زمینه‌های مثل سئو و هدف گذاری برای بازدید و فروش مهارت داشته باشد. این مهارت‌ها تنها با آموزش‌های معتبر و کتاب به دست می‌آید.

چرا چندین بار در این مقاله نام کتاب را آوردیم؟ باورتان می‌شود بعضی از دوره‌هایی که در حدود 5 میلیون تومان قیمت دارند در اصل مجموعه‌ای از کتاب‌ها را به شما آموزش می‌دهند؟ کتاب‌هایی که هر کدامشان را با قیمتی در حدود 30 تا 40 هزار تومان می‌توانید تهیه کنید. می‌خواهید یک تضمین اساسی به شما بدهم؟ به اندازه همان مبلغ کتاب بخرید. البته می‌توانید از اطرافیان یا کتابخانه هم تهیه کنید. (کمتر هزینه کنید)

کتاب‌های موفقیت فقط انگیزشی هستند و آن‌چنان اعتباری برای کسب و کار ندارند. منظور ما در اینجا کتاب‌های تخصصی خود شما و کتاب‌های کسب و کار است. مثلاً اگر در حوزه گردشگری کار می‌کنید سعی کنید کتاب‌های این حوزه را مطالعه کنید. در مورد بازاریابی, کسب و کار و روش‌های فروش مطالعه کنید. کتاب‌هایی در مورد روش برخورد با کارمندانتان و رضایت مشتری بسیار برای شما مفید است.

بعد از خواندن 100 کتاب حالا شما یک استاد کسب و کار هستید. این تضمین اساسی ما به شما عزیزان است.

نظر شما چیست؟ آیا تا به امروز از آموزش و مشاوره‌های شخصی استفاده کردید؟

یک دیدگاه ارسال کنید

خوشحالیم که دیدگاه خود را ارسال می کنید. چند نکته را در نظر داشته باشید.
1. دیدگاه شما حتما مرتبط با این محتوا باشد.
2. هیچ :)

جهت ثبت دیدگاه باید وارد شوید

دیدگاه های کاربران

محسن چراغی
درود بر شما. با تمامی مطالب این صفحه موافقم و شخصاً این موارد راهمیشه در نظر میگرفتم و اشاره ای بسیار درست و جالب داشتید به این مسائل. پاینده و موفق باشید
سروش احمدی
سلام جناب چراغی خیلی ممنون اگر عمری باشه حتما بازم از این دست مقالات براتون قرار میدم
essi sharafi
عالی خیلی مفید بود
رضا موسوی
بسیار عالی بود جناب احمدی
سروش احمدی
سلام - ممنون سلامت باشید